Яскраві кольори в нашому раціоні

Овочі і фрукти є важливою складовою здорового харчування. Їх вживання повинно бути збалансоване, різноманітне та різнобарвне, щоб приносити організму найбільшу користь. Різнобарвне тому, що кожен колір відповідає за різні фітонутрієнти - поживні рослинні речовини, які діють як антиоксиданти, захищаючи ваші клітини і ефективно впливають на здоров’я. 

Так, овочі і фрукти червоного кольору забезпечать в організмі достатню кількість лікопіну, який допомагає протистояти розвиткові катаракти, розладам серцево-судинної системи, а також запобігає виникненню різних видів раку. Вживайте більше томатів, червоного болгарського перцю, редиски, ревеню, малини, полуниці, вишні. Жовті та помаранчеві дари природи завдячують своїм кольором великій кількості бета-каротину. Він зміцнює імунітет та поліпшує стан шкіри, допомагає нормалізувати функцію серцево-судинної системи та зору. Споживайте багато яблук, абрикосів, персиків, нектаринів, моркви, проте не зловживайте цитрусовими, що можуть викликати алергію. Група рослинних  продуктів зеленого кольору багата на каротиноїди, індоли, фолієву кислоту, що в свою чергу захищають наш зір, мають сильні протиракові властивості. У фіолетових та синіх баклажанах, чорній смородині, чорницях, темному винограді та оливках, сливах містяться антиоксиданти, що покращують пам’ять, мозкові функції, зменшують вплив стресу. Підвищити опірність організму допоможуть білі та коричневі овочі та фрукти, крім того вони мають сильні протимікробні, протигрибкові, противірусні властивості.

Пам’ятайте, потрібно щоденно споживати 5 порцій овочів і фруктів з різних кольорових груп – це необхідний мінімум, що заряджає нас корисними речовинами та позитивом. Збагачуймо наш раціон, додавши до нього яскравих фруктових та овочевих кольорів!